Araç Kiralayacaksanız Bunlara Mutlaka Dikkat Edin

No Comments Uncategorized

Herkes harcamalarında bütçesine göre planlar yapsa da çoğu zaman bunun dışına çıkmak zorunda kalıyor. Özellikle ulaşım alanında pek çok kimse  araç sahibi olmadığından dolayı toplu taşıma araçlarına binmek zorunda kalıyor. Ancak toplu taşıma araçları gitmek istediğiniz yere istediğiniz zaman gitmeye müsait olmuyor.  Bu nedenle herkes şahsına ait araç sahibi olmayı hayal ediyor. Özellikle iş seyahati tatil ve düğün, bayram gibi özel günlerde bir araç sahibi olmak kesinlikle lüks değil, en önemli zaruriyet olmuştur. Çoğu tüketicilerin ekonomik yetersizliği el vermediğinden dolayı Sakarya araç kiralama hizmetlerinden yararlanarak daha ekonomik hale geliyor.

Sakarya Araç Kiralama Hizmeti

Sakarya araç kiralama hizmeti ihtiyaç duyulan aracın saatlik, günlük haftalık, 6 aylık ya da bir yıllık olacak şekilde farklı sürelerde para karşılığı kiraya verilmesi hizmetidir. Son dönemler de önemli bir sektör haline gelen araç kiralama hizmetleri sayesinde pek çok kurumsal ve bireysel müşterileri araç ihtiyaçlarına bu yolla temin etmektedir.  Oldukça ekonomik ve faydalı bir hizmet olan araç kiralama hizmetinde kiralayacağınız aracın bakım masrafları, sigorta, kasko ve muayene gibi tüm işlemleri bizzat kiralama yapan firma tarafından karşılanmaktadır. Özellikle kurumsal firmalar için önemli harcamalar arasında olacağından dolayı vergiden bile düşmektedir.

 Araç Kiralama Şartları Nelerdir

Sakarya araç kiralama yapmak isteyen vatandaşların mutlak bu konudaki gerekli şartları sağlıyor olmaları gerekmektedir.  Yeni, ehliye alanlar ya da daha önce hiç şoförlüğü olmayan ile bu araba ihtiyaçlarını ucuz yöntemler ile gidermek isteyenler için işte araç kiralama şartları son derece önemlidir.

Sürücü Yaşının 21 Olması Gerekmektedir

Sakarya araç kiralama hizmeti almak isteyenlerin belli bir yaş şartı bulunuyor.  18 yaşını doldurmuş herkes ehliyet almaya hak kazanır. Ehliyet sınavlarından sonra belli bir süre direksiyon dersine tabi tutularak araç sürmeyi öğrenirsiniz. Ancak araç sürmeyi bilmek araç kiralama yapmanız için yeterli değildir. Araç kiralama firmalar müşterilerine belirli bir yaşı kriteri koymuştur.  Araç kiralama isteyenlerin en az 21 yaşını doldurmuş olmaları yaş sınırı orta ve üst   sınıf araçlarda 25 ve büyük ve lüks araçlarda da 28 yaşını doldurmuş olmanız ön görülmüştür.

Ehliyet ve Ek Sürücü Bilgileri

Araç kiralama yapmak isteyenler ehliyeti ilk aldıklarında hemen bu haktan yararlanamayabilirler. Çünkü kiralama firmaları ehliyet süresi ile ilgili bir sınır koymuş ve en az iki yıllık ehliyete sahip olan sürücülere araçları kiralamaktadır. Tabi yaş sınırı gibi ehliyet süresi araçların sınıflarına göre değişiklik göstermektedir. 2 yıllık ehliyet süresi orta ve büyük üst sınıf araçlarda geçerlidir.  Büyük ve lüks araçları kiralamak isteyenlerin ehliyet süresi 3 yıl olarak belirlenmiştir.  Ayrıca kiralanacak aracı birden fazla kişi kullanacaksa aracı kullanacak diğer kişilerinde aynı şartları sağlıyor olması ve bunu kiralama firmalarına bildirmiş olmaları gerekmektedir

Araç Kiralama Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sakarya araç kiralama hizmeti almadan önce bilmeniz gereken önemli detaylar vardır. Bunlar kaliteli ve güvenli araç kiralama hizmeti açısından son derece önemlidir. Ayrıca aracınız kiraya verecek şirketi açısından da önemli bir detay oluyor   özellikle ihtiyacınıza uygun aracı kiralamanız gerekmektedir. 

Bunu mutlaka uygun sigorta paketi ile garantiye almanız önemli bir şarttır. İlgili firmanın sektörde devamlılığı kaliteli ve ne kadar zamandır araç kiralama hizmeti veriyor olması da bilinmesi gereken önemli detaylar arasında yet alıyor.

Mutlak araç kiralama hizmeti alırken şoförlüğünüzün de iyi olması gerekir. Ne de olsa bir araç emanet alıyorsunuz ve herhangi kaza ya da arıza durumunda nelere yapacağınıza dair bir bilginiz olması gerekmektedir. Sakarya araç kiralama hizmeti hakkında bilgi almak ya da araç kiralamak için https://www.sakaryarehberim.com/a/arac-kiralama    online adresini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Formun Üstü

Formun Altı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *